تلویزیون 65 اینچ سونی 4k اسمارت مدل 65X9500J Sony TV 4K Smart 65 Inch 65X9500J

تلویزیون 65 اینچ سونی 4k اسمارت مدل 65X9500J
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۲/۱۶
بازدید:
۴۸۴
شناسه کالا:
16549836241235
تضمین اصالت:

سونی در سال 2021 تلویزیون های متعددی را روانه بازار کرده است که یکی از آنها تلویزیون فوق العاده با کیفیت X9500J می باشد. این تلویزیون به صورت X95J هم نامگذاری شده است. در تلویزیون 65 اینچ سونی 4k اسمارت مدل 65X9500J چه ویژگی هایی وجود دارد و سونی چه دستاوردی را برای مخاطبان خود در سال 2021 خلق کرده است.

در تلویزیون سونی X9500J از پردازنده جدید استفاده شده است و آنچه سونی آن را زیاد مورد توجه قرار داده است همین پردازنده می باشد. در این پردازنده سرعت و دقت پردازش تصویر بالا بوده و فرکانس تصویر 120 هرتز برای تصاویر بازی ها و یا تصاویر پر سرعت به خوبی اعمال می شود. اما به هر حال آن چه ما می توانیم در یک تلویزیون سونی همانند X9500J مشاهده کنیم، تصویری شفاف و غنی از رنگ های متنوع است. این تلویزیون دارای اندازه صفحه نمایش 65 اینچ است و طراحی فوق العاده ای را دارد. پایه ها در این تلویزیون صاف بوده و به گوشه های تلویزیون نزدیکی تر هستند. سونی در تلویزیون 65 اینچ سونی 4k اسمارت مدل 65X9500J از مدیریت کابل ها استفاده کرده است و شلوغی ناشی از تعداد زیاد کابل ها را بر طرف کرده است و آنچه خود نمایی می کند یک تلویزیون با صفحه نمایشی خوش تراش و خوش ساخت است. در این تلویزیون ویژگی های به چه صورت هستند و تصویر چگونه نمایش داده می شود.

پردازنده XR یا XR Cognitive Processor  در تلویزیون 65 اینچ سونی X9500J

 در تلویزیون سونی X9500J از پردازنده XR استفاده می شود. این پردازنده برخلاف پردازنده های قبلی کارایی بالایی را دارد. در این پردازنده تصویر یک باره به صورت کلی پردازش می شود و آنچه به عنوان خروجی Out Put است، تصویری شفاف بدون نویز و بلور است. سونی در این تلویزیون این پردازنده را برای نمایش تصاویر با فرکانس بالا قرار داده است. در آن تصویر با 120 هرتز پردازش می شود و همسانی خاصی با تصویر منبع و فرکانس تلویزیون ایجاد می شود. در پردازنده  های قبلی تصویر به صورت دو مرحله ای پردازش می شد که یک خلاء زمانی موجب می شد تا تصویر مقداری در کاهش نویز و و تاری موجود دیرتر پاسخ دهد. اما با این پردازنده همه المان موجود در تصویر صاف و شفاف نمایش داده می شود. سونی در تلویزیون های 2021 از صفحه نمایش کریستالی نام برده است و به نظر می رسد همین شفافیت یکسره تصویر باشد.

تصویر با XR در تلویزیون سونی 65 اینچ X9500J

تصویر در تلویزیون داده هایی را دارد که باید توسط پردازنده پردازش شوند. تلویزیون برای اینکه تصویر را نمایش دهد باید تعداد زیادی از فریم ها را در واحد زمان داده پردازی کند. در تلویزیون X9500J تعداد زیادی از فریم ها پردازش می شوند و با توجه به این پردازنده فوق العاده کارا، تصاویر بدون نویز و تاری به صورتی سریع نمایش داده می شوند. شما در این تلویزیون آنگونه که انتظار دارید تصویر نمایش داده می شود. هر المانی از تصویر مورد نمایش بیشتر و یا فوکوس تصویر قرار می گیرد. البته در این ویژگی چشم کاربر هم خسته نمی شود و در زمان خیره شدن به صفحه نمایش راحتی بیشتر را می توان احساس کرد.

رنگ ها با XR در تلویزیون سونی X9500J

 رنگ های موجود در تصویر اصلی ترین المان های تصویر هستند. در واقع رنگ ها هستند که تصویر را رنگ و لعاب می بخشند. رنگ ها طیف های گسترده ای را دارند. در این تلویزیون نمایش رنگ با پنل 10 بیتی انجام می شود و این یعنی می تواند تا 1 بیلیون رنگ را نمایش دهد. از طرفی رنگ ها در تصویر انواعی مختلف بر اساس طول موج دارند. در تلویزیون ها معمولا همه رنگ ها نمایش داده نمی شوند بلکه درصدی از آن ها قابل نمایش می باشند. در تلویزیون سونی 65 اینچ X9500J یا X95J رنگ های  1 بیلیونی با درصد بالایی نمایش داده می شوند. برای نمونه اگر یک تصویر در تلویزیونی رنگ هایی کمتر را داشته باشد همان تصویر در این تلویزیون غنی از رنگ نمایش داده می شود. با ویژگی XR Color رنگ های با طول موج ضعیف تر امکان نمایش را پیدا می کنند و جزئیات بالایی بر روی صفحه نمایش ارائه می شود.

فناوری Full Array Local Dimming در تلویزیون سونی 2021 مدل X9500J

در تلویزیون سونی X9500J از فناوری فوق العاده ای استفاده شده است که تاریکی منطقه ای یا Full Array Local Dimming نام دارد. این تلویزیون دارای برد LED می باشد . در آن آرایش لامپ های LED به صورت Direct است. از گروه بندی این لامپ ها و خاموش و روشن شدن گروه ها تاریکی منطقه ای به وجود می اید. اما تاریکی منطقه ای چه کاربردی را دارد؟

این فناوری در تلویزیون سونی X9500J کمک می کند تا رنگ سیاه عمیق به خوبی نمایش داده شود. البته با این فناوری روشنایی صفحه نمایش هم افزایش می یابد  و در نتیجه نور محیط بر روشنایی تصویر تاثیری ایجاد نمی کند. در این تلویزیون نوع نور پس زمینه Direct است که به مراتب نور بیشتری را تولید می کند. رنگ هایی غنی در بیشترین طول موج و گستره خود نمایش داده می شوند و هر بیننده ای را مجذوب خود می کنند.

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha