تلویزیون کیولد سامسونگ 55 اینچ 8K اسمارت مدل 55Q900R Samsung TV Qled 8K Smart 55 Inch 55Q900R

تلویزیون کیولد سامسونگ 55 اینچ  8K اسمارت مدل 55Q900R
سازنده
سامسونگ
مدل
Q800R
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
تایزن
سال ساخت
2019
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۳/۱۵
بازدید:
۱۸۹
تضمین اصالت:

تلویزیون کیولد سامسونگ Q900R محصول 2020

شرکت سامسونگ در سال 2020 تلویزیون Q900R را روانه بازار کرده است. تلویزیون Q900R دارای صفحه نمایش 55 اینچ  می باشد. کیفیت تصویر در این تلویزیون متفاوت تر از تلویزیون های دیگر است. انجه این تلویزیون را از سایر تلویزیون های سامسونگ متمایز می کند، کیفیت تصویر 8K است که با رزولوشن 4320*7680 پیکسل ارائه می شود. در تلویزیون 55Q900R از پردازنده کوانتومی 8K استفاده شده است که توانایی بخصوصی در پردازش تصاویر دارد. فرکانس تصویر در  تلویزیون Q900R  برابر با 100 هرتز می باشد. صدا هم در این تلویزیون همانند تصویر متمایز است، در آن صدا برابر با 60 وات می باشد که با 4 عدد اسپیکر 10 وات و 1 عدد ساب ووفر 20 وات ارائه می شود. در تلویزیون سامسونگ 2020 با کیفیت تصویر 8k از سیستم عامل تایزن استفاده شده است. در ادامه به این تلویزیون بیشتر می پردازیم.

 تصویر 8K در تلویزیون سامسونگ Q900R

 سامسونگ تلویزیون 55Q900R را با کیفیت تصویر 8K روانه بازار کرده است. در صفحه نمایش این تلویزیون تعداد 33 میلیون پیکسل وجود دارد که 16 برابر تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش Full HD و 4 برابر تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش 4K است. هر چه تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش بیشتر باشد، متناسب با آن کیفیت تصویر و روشنایی و کنتراست تصویر بیشتر خواهد بود. یک سطح از تصویر را در نظر بگیرید، هر چه سطح به قسمت های بیشتری تقسیم بندی شود و هر قسمت مجزا داده ای از رنگ را نمایش دهد در نهایت کیفیتی متمایز و خارق العاده نمایش داده می شود. در این تلویزیون رزولوشن برابر با 4320*7680 می باشد و اندازه پیکسل ها در ان بسیار ریز می باشد. یکی از گزینه هایی که در صفحه نمایش و کیفیت تصویر ان تاثیر می گذارد فاصله پیکسلی یا Pixel Pitch می باشد. هر چه فاصله مرکز پیکسل ها از هم کمتر باشد جزئیات بیشتری از تصویر بر روی صفحه نمایش ارائه می شود. در این تلویزیون فاصله پیکسلی Pixel Pitch به حداقل ممکن رسیده است.

کیفیت تصویر 8k در تلویزیون سامسونگ q900r

پردازنده کوانتومی 8K در تلویزیون Q900R سامسونگ

سامسونگ اخیرا در تلویزیون های جدید 2020 از پردازنده های جدید استفاده می کند. در تلویزیون سامسونگ Q900R از پردازنده کوانتومی استفاده کرده است. پردازنده کوانتومی یکی از پردازنده های سریع و فوق العاده کارا در تلویزیون می باشد. نویز و بلور تصویر با این پردازنده به صورت خارق العاده ای کاهش می یابد. در تلویزیون 55Q900R کیفیت تصویر 8K است که نمایش جزئیات و رنگ ها در آن بیشتر می باشد. این نشان می دهد که پردازنده کوانتومی 8K کارایی بالایی برای نمایش جزئیات تصاویر 8K دارد.

پردازنده کوانتومی 8k در تلویزیون q900r سامسونگ

کیفیت تصویر 8K در تلویزیون 55Q900R

رزولوشن به چه معنی است؟ در واقع رزولوشن به تعداد پیکسل هایی گفته می شود که در یک صفحه نمایش تصویر را ارائه می دهند. طبیعی است هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد کیفیت تصویر بهتری ارائه می شود. هر چه تعداد پیکسل های در واحد سطح بیشتر باشد، به تناسب آن اندازه پیکسل ها کوچکتر خواهد بود. از طرفی دیگر کوچک بودن اندازه پیکسل موجب می شود تا جزئیات ریزتری در تصویر نمایش داده شود. برای نمونه یک پیکسل در صفحه نمایش با رزولوشن 8K بسیار کوچکتر از پیکسل در رزولوشن 4K است. تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش و یا تصویر تلویزیون 55Q900R به اندازه 32 برابر تعداد پیکسل ها در کیفیت تصویر Full HD و 16 برابر تعداد پیکسل ها در تصویر 4K است. کیفیت تصویر 8K بسیار جذاب  و شفاف است و هر بیننده ای را غرق در جزئیات می کند.

رزولوشن کیفیت تصویر 8k در تلویزیون 65q900r

نورپردازی  Direct در تلویزیون 55Q900R

پیکسل ها برای ارائه رنگ های RGB و ترکیبی از آن ها به نور نیاز دارند . در تلویزیون های امروزی نور لازم از طریق برد LED تامین می شود. نور پردازی در تلویزیون به دو صورت انجام می شود. بسته به آرایش پیکسل ها در تلویزیون نور پس زمینه به دو دسته Direct و Edge تتقسیم بندی می شود. در تلویزیون Q900R از نور پس زمینه Direct است استفاده شده است. این نوع از نور پس زمینه تعداد لامپ های بیشتری را دارد و در سرتاسر برد LED با فاصله یکسان پخش شده اند. نور پردازی Direct با فناوری به نام Dimming هم راه است که این فناوری جذابیت و کیفیت تصویر را دوچندان می کند.

نورپردازی در تلویزیون 65q900r

فناوری Direct Full Array 16X

 در تلویزیون فناوری به به نام Dimming جهت ارائه تمیاز بیشتر بین رنگ های تیره قرار گرفته است. اگر همه لامپ های LED در این آرایه شرکت داشته باشند به آن Full Array ولی اگر تعداد گروه های شرکت داده شوند در این آرایه کمتر باشد به آن Local Dimming می گویند. در اینجا در تلویزیون Q900R تعداد گروها زیاد است و لامپ های LED همه شرکت داشته اند بنابراین به آن Direct Full Array 16X  می گویند. در زمان نمایش فیلم ه در یک فضای کم نور سینمایی این فناوری بسیار جذاب  و کاربردی کاربر را غرث در تصویر می کند چراکه تمایز و تفاوت بین رنگ های تیره به قدری است که کوچکترین جزئیات نمایش داده می شوند.

فناوری direct full array 16x

AI 8K Upscaling در تلویزیون Q900R

در تلویزیون Q900R قابلیت ارتقای کیفیت تصویر وجود دارد. این قابلیت می تواند بسیار کاربردی باشد. زمانی که تصویر بر روی تلویزیون نمایش داده می شود، مقداری از جزئیات تصویر از دامنه نمایش با کیفیت کمتری قابل ارائه می باشد. برای نمونه زمانی که در یک تلویزیون 4K به تماشای تصاویر Full HD و یا HD می پردازید با توجه به رزولوشن بیشتر تصویر در کیفیت 4K و مقدار کمتر آن در کیفیت تصویر Full HD تعدادی از پیکسل ها از داده های رنگی یکدیگر کپی بردای می کنند یعنی با هم یک رنگ را ارائه می دهند. با ویژگی Upscaling هر پیکسل دقیقا رنگ را مطابق با داده دریافتی ارائه می دهد و می توان گفت که کیفیت تصویر با درزولوشن پایین تر به کیفیت تصویر با رزولوشن مبنا یعنی صفحه نمایش تلویزیون نزدیک می شود. بنابراین می توان هر تصویر را با کیفیتی فراتر از کیفیت تصویر منبع تماشا کرد.

ai 8k upscaling در تلویزیون q900r

کیفیت  صدا در تلویزیون Q900R

صدا همانند تصویر در یک تلویزیون برای کاربر حائز اهمیت است. صدا در تلویزیون توسط اسپیکر ارائه می شود که به آن کانال صوتی می گویند. تلویزیون با صدای 2 کاناله به این معنی است که تلویزیون دو عدد اسپیکر را دارد. در تلویزیون کیولد سامسونگ Q900R صدا یا سیستم صوتی 4.2 کاناله است. در این تلویزیون از 4 عدد اسپیکر 10 وات و یک عدد ساب ووفر 20 وات استفاده شده است. در آن صدا همه جانبه و فراگیر است. از ویژگی هایی چون Dolby Digital  و DTS پشتیبانی می شود . در تلویزیون Q900R از ویژگی Dialog Enhancement استفاده شده است که کمک می کند تا دیالوگ بیشتر از صدای زمینه به گوش برسد. در این تلویزیون از MultiRoom Link برای به اشتراک گذاشتن صدا بر روی دیگر وسایل استفاده شده است. یعنی می توان در هر جایی ازمنزل از صدا تلویزیون از طریق تلفن همراه برخوردار بود.

کیفیت  صدا در تلویزیون q900r

ویژگی های هوشمند در تلویزیون Q900R

 در تلویزیون سامسونگ Q900R از سیستم عامل تایزن استفاده شده است. این سیستم عامل محیط کاربری زیبایی را دارد. سرعت در آن به گونه است که تا باز کردن صفحه YouTube فقط 2 ثانیه طول می کشد. در آن از مرورگر وب و بسیاری از برنامه های دیگر استفاده شده است. کاربران می توانند با دانلود برنامه ها واپلیکیشن ها از محیط آن لذت ببرند.  در ان از BIXBY هم پشتیبانی می شود و می توان با تلویزیون دستوراتی را محاوره کرد. 

ویژگی های هوشمند در تلویزیون q900r

 مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
سری
سری8
مدل
Q800R
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
نوردهی پس زمینه
Direct Type
زاویه دید
زاویه دید گسترده
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
مشخصات ویدیویی
موتور پردازشگر تصویر
کوانتوم 4K
نرخ نوسازی تصویر(ایندکس)
120 هرتز
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
4.2 کاناله
توان هر بلندگو
10وات
مجموع قدرت خروجی صدا
60 وات
ساب ووفر
امکانات
پردازنده
4 هسته ای
سیستم عامل
تایزن
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
برق مورد نیاز
AC 100~240V 50~60Hz
سایر مشخصات
سال ساخت
2019
مدل ریموت کنترل
ریموت کنترل هوشمند
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha