تلویزیون 75 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل 75Nano90 LG TV 4K Smart 75 Inch 75Nano90

تلویزیون 75 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل 75Nano90
سازنده
ال جی
مدل
Nano90una
اندازه صفحه نمایش
75 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
WebOS
سال ساخت
2020
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۵/۴
بازدید:
۱۷۰
تضمین اصالت:

تلویزیون ال جی 75Nano90 یکی از بهترین تلویزیون های سری nano تولید 2020 است. تلویزیون Nano90 دارای اندازه صفحه نمایش 75 اینچ است. البته در اندازه های دیگر هم روانه بازار شده است که این تلویزیون یعنی تلویزیون nano90 با مشخصات فوق العاده کارا و کاربردی روانه بازار شده است. فرکانس تصویر در تلویزیون Nano90 برابر با 120 هرتز می باشد. تلویزیون 75nano90 دارای کیفیت تصویر 4K می باشد که به عنوان 4K UHD معرفی می شود. در این تلویزیون رزولوشن تصویر برابر با 2160*3840  پیکسل می باشد. در صفحه نمایش تلویزیون Nano90 از 8 میلیون پیکسل برای نمایش استفاده تصویر بهره گرفته شده است. تلویزیون nano90 قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می توان با استفاده از این تلویزیون تصاویر Full HD و HD را به کیفیت تصویر نزدیک به کیفیت تصویر 4K تماشا کرد. در این تلویزیون از محدوده دینامیکی و فرمت های HDR حتی بالاترین ورژن آن یعنی Dolby Vision IQ پشتیبانی می شود و می توان تصاویر با کیفیت بالا را با این تلویزیون تماشا کرد. صدا در این تلویزیو با 2 عدد اسپیکر و 1 عدد ساب ووفر ارائه می شود، بنابراین به آن صدای 2.2 کاناله می گویند.  صدا در این تلویزیون 20 وات بوده و ویژگی های Dolby یعنی Dolby Atmos و Dolby Digital و DTS  را دارد. صدا با این تلویزیون همه جانبه و فراگیر ارائه می شود. تلویزیون Nano90 هوشمند بوده و از سیستم عامل WebOS استفاده شده است. از قابلیت های Assistant مانند Google Assistant و Voice Assistant پشتیبانی می شود و می توان با استفاده از صدای کاربر بسیاری از دستورات و قابلیت های منحصر به فرد  را با آن انجام داد.

پردازنده هوشمند a7، سطح جدیدی از کیفیت تصویر

بودن شک پردازنده نقش اسای در ارئه کیفیت تصویر دارد. آنچه پردازنده با آن سروکار دارد. داده است. داده های تصویر توسط پردازنده پردازش می شوند و در نهایت ما یک تصویر را بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنیم. برای ارائه تصویر بهترلازم است که پردازنده سرعت و دقت بالایی را داشته باشد که به عنوان هرتز Hz در پردازنده بیان می شود. پردازنده در تلویزیون ال جی نانوسل 75nano90  دارای فرکانس 120 هرتز می باشد که بالاترین هرتزی است که تا به حال در تلویزیون ها قرار گرفته است. از طرفی نوع پردازنده در تلویزیون 75Nano90 از نوع a7 می باشد که مجهز به هوش مصنوعی AI می باشد. در این پردازنده تصاویر به صورت اتوماتیک و در مواقع لازم روتوش شده و با کیفیت بالا، بدون نویز و بلور نمایش داده می شوند. لازم به ذکر است با این پردازنده و فرکانس تصویر 120 هرتزی در آن، رضایت کامل گیمر ها را در پی خواهد داشت. 

تصویر با NanoCell

 فناوری نانوسل اخیرا در تلویزیون های ال جی قرار گرفته است. این فناوری به صورت یک صفحه نازک است که با ذرات نانوکریستال پوشیده شده است. ذرات نانوکریستال کمک می کنند تا رنگ های بیشتری امکان نمایش را داشته باشند. این صفحه در بین نور پس زمینه LED و خود صفحه نمایش قرار می گیرد. در تلویزیون از سه رنگ پایه برای نمایش تصویر بهره گرفته می شود که RGB یا Red، Green و Blue  هستند. این رنگ خود با ترکیبات داده مختلف رنگ هایی دیگر را به وجود می آورند. فناوری نانوسل کمک  می کند تا در یک طیف رنگی انواعی از دامنه ها نمایش داده شوند. ال جی نمایش رنگ در تلویزیون نانوسل را Nano Color، Nano accuracy و ... نام نهاده است و همه این عبارت ها به معنی تصویر غنی از رنگ در تلویزیون نانوسل است.

جلوگیری از خسته شدن چشم کاربر در هنگام تماشای تصویر

ال جی در این تلویزیون از ویژگی منحصر به فردی استفاده کرده است، که کمک می کند تا کاربر در هنگام تماشای تلویزیون راحت تر باشد. تلویزیون 75nano90  از ویژگی و قابلیت منحصر به فرد No Photobiological LED Hazard به منظور استانداردی برای کاربری بهره برده است. با تماشای تصویر این تلویزیون چشم کاربر خسته نمی شود چراکه از تشعشعات لامپ های LED و انواعی از ریز نور های مضر جلوگیری می شود.

فضایی سینمایی با Filmmaker Mode

 در تلویزیون معمولا تصاویر با فرکانس بالا نمایش داده می شوند اما زمانی که این تصاویر فیلم برداری می شوند فرکانس کمتری را دارند. در زمان برداشت فیلم و یا تصویر فریم خ با نرخ 24 فریم بر ثانیه برداشت می شوند اما در تلویزیون با فرکانس 60 تا 120 هرتز نمایش داده می شوند. برای نمونه در تلویزیون Nano90 فرکانس تصویر 120 هرتز می باشد. ما در اینجا 24 فریم داریم پس بقیه فریم ها از کجا می آیند؟ در تلویزیون برای اینکه تصویر بدون نویز و بلور و شفاف ارائه شود به صورت اتوماتیک فریم های شبیه به قبل و بعد هر فریم هم نمایش داده می شوند. در تلویزیون Nano90 از ویژگی Film Maker Mode استفاده شده است که این ویژگی تعداد فریم های نمایشی در هر ثانیه را کاهش می دهد تا حدی که نویز و بلور هم در تصویر وجود نداشته باشد. اما Filmmaker Mode چه کاربردی را دارد. سازندگان فیلم Filmmaker  دوست دارند آنگونه که فیلم برداری شده است، تصویر نمایش داده شود و کاربر تصویر واقعی تر و بدون روتوش را مشاهده کند. تصویر در حالت Filmmaker طبیعی تر از نظر ساختار فیلم به نظر می رسد. می توان با استفاده از میان برهایی انواعی از فیلم های را با این فابلیت مشاهده کرد. 

Dolby در تلویزیون ال جی Nano90

بدون شک دالبی به یک جزئ بسیار کاربردی در تلویزیون تبدیل شد است. بسیاری از ماها هنوز معنی و مفهوم  و کاربرد دالبی را نمی دانیم. دالبی در واقع هم برای تصویر است و هم برای صدا به کار می رود.  دالبی یک شرکت است که استاندارد هایی را برای نمایش تصویر و انتشار صدا اتخاذ می کند. بنابراین اگر تلویزیون ویژگی دالبی را داشته باشد، صدا و تصویر آن مطابق آن استاندارد ها انتشار می یابد و یا نمایش داده می شود. در تلویزیون Nano90 از ویژگی Dolby Vision و Dolby Atmos استفاده شده است. Dolby Vision فرمتی از تصویر از که جزئیات بالایی را دارد و در این تلویزیون فرمت های اینچینی نمایش داده می شوند اما در تلویزیون ال جی Nano90 دالبی ویژن از نوع Dolby Vision IQ است که در آن متناسب با نور محیط تصویر را کم نور و یا پر نور می کند تا کاربر بتواند جزئیات بیشتری را بر روی صفحه نمایش مشاهده کند. Dolby Atmos کاربر را غرق در صدای همه جانبه و فراگیر می کند به گونه ای که ریزترین جزئیات هم در صدا به سمع می رسد. 

محدوده دینامیکی و فرمت های HDR

در تلویزیون ال جی 75nano90  از فرمت های دینامیکی پشتیبانی می شود. در آن فرمت های HDR و HDR10 Pro و از همه مهمتر Dolby Vision قابل نمایش است. فرمت های HDR فرمت هایی از تصویر هستند که دارای جزئیات بسیار زیادی بوده و کیفیت بالایی را دارند. در تصاویر HDR تمایز و تفاوت بین المان های رنگی و یا المان های تصویر زیاد استو کاربر می توان اینگونه تفاوت ها را تشخیص دهد. 

نمایش رنگ سیاه عمیق و جذابیت نمایش فیلم 

در تلویزیون ال جی 75nano90  از فناوری Full Array Dimming استفاده شده است. این فناوری کنترل بیشتری را بر نورپردازی ایجاد می کند و موجب می شود تا روشنایی تصویر بیشتر شده و از طرفی میزان نمایش رنگ سیاه را در عمق بیشتری ممکن می سازد. در نتیجه آن زمانی که به تماشای تصویر در یک فضای کم نور می پردازید و یا اینکه فریم های تیره را مشاده می کنید، جذابیت نمایش نمایش تصویر و یا نمایش جزئیات بالا می رود. در این فناوری لامپ های LED به صورت دسته ای خاموش و روشن می شوند و مرز بین المان ها روشن و تیره در تصویر به خوبی مشخص شده و هیچ گونه ادغامی صورت نمی گیرد. 

امکانات موجود در تلویزیون نانوسل ال جی Nano90

ال جی در تلویزیون Nano90 از امکانات و ویژگی های هوشمند استفاده کرده است. برای بستر نرم افزاری از سیستم عامل WebOS، مرورگر وب، بلوتوث، وای فای و ورودی و خروجی های کاربردی استفاده شده است. می توان با استفاده از صدای کاربر بسیاری از کار ها را با آن انجام داد. برای نمونه می توان شبکه ها را تغییر داد و یا از گوگل سوالاتی در مورد زمان و یا وضع آب و هوا پرسید، این ویژگی Voice Assistant و Google Assistant نام دارد. در این تلویزیون از گیرنده دیجیتال، خروجی صدای دیجیتال و بسیاری دیگر از ورودی و خروجی های کاربردی بهره گرفته شده است. 

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
ال جی
سری
سری9
مدل
Nano90una
اندازه صفحه نمایش
75 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
نمایشگر نانو سل (نسل دوم)
نوردهی پس زمینه
Direct Type
زاویه دید
زاویه دید گسترده
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
نرخ نوسازی تصویر(ایندکس)
120 هرتز
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
پنل IPS
نسبت تصویر
16.9
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
2.2 کاناله
توان هر بلندگو
10وات
مجموع قدرت خروجی صدا
40 وات
ساب ووفر
امکانات
پردازنده
4 هسته ای
سیستم عامل
WebOS
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
برق مورد نیاز
AC 100~240V 50~60Hz
سایر مشخصات
سال ساخت
2020
مدل ریموت کنترل
ریموت کنترل هوشمند
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha